Zalety aktywnego spędzania czasu

W dzisiejszych czasach dzieci na boiskach, w parkach i ogólnie miejscach publicznych jest coraz mniej. Co bardzo smutne, ponieważ spędzając aktywnie czas poprawia się nasze poczucie fizyczne i psychiczne.

Kontakt z ludźmi jest bardzo ważnym elementem życia społecznego, warto dbać o ten kontakt w sposób aktywny, poprzez pójście na jogging, pływanie, ściankę wspinaczkową i tak dalej.
Osobiście uważam, że spędzanie w ten sposób czasu jest lepsze od spotkania się raz w tygodniu na piwo, które najczęściej nie jest tylko jednym piwem. Oczywiście w jednym i drugim przypadku spotykamy się z ludźmi, ale korzyści są nieporównywalne.
Po spotkaniu z alkoholem na drugi dzień mamy kaca, wyniszczamy swój organizm a do tego odrestaurowujemy się tylko w momencie, w którym jesteśmy w stanie nietrzeźwości.
Natomiast po spotkaniu na tle sportowym jesteśmy spełnieni, wpłynęliśmy pozytywnie na nasz organizm, a o problemach zapomnieliśmy na moment, w którym trenowaliśmy i do tego jeszcze czasami trening pomaga nam znaleźć rozwiązanie naszych problemów.
Ktoś zapyta w jaki sposób.

Otóż trenowanie to swojego rodzaju magia, nie wiadomo jak to się dzieje do końca, ale kiedy trenowałeś, dałeś z siebie wszystko to zaczynasz myśleć kategoriami, że dlaczego niby mogę trenować na 100% a w życiu mam przegrywać? I wtedy właśnie zaczynasz być bardziej kreatywny, nie myślisz o tym, że coś Ci się nie powiodło, tylko zaczynasz myśleć jak to naprawić lub jak nie dopuścić do takiej sytuacji drugi raz.

Wielu ludzi myśli, że sport jest zbyt skomplikowany i nie zaczyna w żaden sposób nic w tym kierunku robić, mówi, że nie ma czasu na takie coś.
Jest to w pewnym sensie hipokryzja, bo wiele tych samych ludzi znajduje kilka godzin dziennie na to, aby oglądać durne seriale w telewizji. Nie trzeba od razu zmieniać swojego całego życia i żyć tylko sportem. Wystarczy raz w tygodniu wyjść gdzieś i zrobić coś dla siebie, spróbować. A jeżeli Ci się spodoba, to automatycznie znajdziesz na to czas, na to aby zmienić swoje życie na lepsze, czuć się lepiej i zdrowiej.

Post Author:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.