Dlaczego warto uprawiać sport?

Sport to nieodłączna część życia ludzi od bardzo dawna, już nasi pierwsi przodkowie, którzy biegali za zwierzyną przecież też uprawiali sport, możliwie, że nieświadomie, ale jednak.

W dzisiejszych czasach uprawianie sportu nie jest takie oczywiste, wszystko jest łatwiej dostępne i nikt nie musi biegać, skakać czy pływać po to aby przetrwać kolejny dzień. Do tego wszystkiego nadeszła era w której wygrywa elektronika. To ona powoduje, że coraz mniej młodych osób nie ma pojęcia o tym, jak wspaniałym sposobem na spędzanie wolnego czasu jest sport.

Uprawianie jakichkolwiek sportów wpływa pozytywnie na nasze serce, na nasz układ oddechowy i odpornościowy, podnosi naszą kondycję i poprawia ogólne samopoczucie fizyczne i psychiczne. Fizyczne, ponieważ po treningu czujemy się lepiej, zdrowsi i bardziej pobudzeni, a psychiczne dlatego, że czujemy się spełnieni. Nie ma nic lepszego jak dobrze zrobiony trening, jesteśmy wtedy z siebie dumni a do tego dostajemy motywację na kolejne sesje.

Sport jaki będziemy uprawiać to tak naprawdę rzecz drugoplanowa. W dzisiejszych czasach jest moda na siłownię i wszystkie sporty, które są z nią związane. Ale nie jest to złe, bo na siłowni możemy dokładnie skupić się na danych partiach mięśniowych i dopracować je pod swoje oczekiwania. Siłownią możemy również poprawić naszą kondycję ćwiczeniami cardio, na orbitrekach, bieżniach czy stepach.
Drugim rodzajem sportu jaki uprawia się w XXI wieku jest bieganie. To ile ludzi widzi się wieczorową porą biegających po miastach jest aż nie do uwierzenia, ale to również dobrze, biegać można albo na powietrzu, albo na siłowni tak jak napisałem wcześniej.

Warto uprawiać sporty z wielu powodów, ale najważniejsze to stawiać sobie cele w życiu. A jak to ma się do sportu? Kiedy stawiamy sobie cele w jakiejś dyscyplinie sportowej, to potrafimy sobie potem inne cele stawiać w życiowych sprawach, sport poza zdrowiem i dobrym samopoczuciem daje nam jeszcze naukę o tym jak twardo iść przez życie i pokonywać trudności, które stają nam na drodze.

Post Author:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.